Не може ниту еден избор без него: Митревски има ТОП 5 одбрана во ЛШ (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски брани во одлична форма оваа сезона. Митревски и неговиот тим Порто загубија два пати по ред од францускиот ПСЖ и немаа многу причини за задоволство, но една од неговите одбрани на дуелот одигран во Португалија, влезе во ТОП 5 одбрани на колото во елитното натпреварување. Покрај Митревски во изборот на ЕХФ се Усик, Ландин, Буриќ, како и Миклер, со одбранетиот зицер на Валчак....