Не може да биде утеха, но…Талески ја има асистенцијата на денот (ВИДЕО)

Македонија загуби од Австрија во последното коло од групната фаза на Европското првенство и вечерва ќе се врати дома. Не може да биде никаква утеха за елиминацијата, но асистенцијата на Филип Талески кон Дејан Манасков зад грб е прогласена за најдобра на денот.