НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Пред четири години Вардар ја освои Европа, Чупиќ херој против ПСЖ (ВИДЕО)

На денешен ден пред четири години, во „Ланксес Арена“ во Келн, Вардар стана европски шампион за првпат во клупската историја. Беше совладан дрим тимот на ПСЖ со 23-24 со погодокот на Иван Чупиќ во последните секунди од натпреварот. Погледнете ги најдобрите моменти од овој натпревар....