НА ДЕНЕШЕН ДЕН пред две години: Каталонците плачеа, се радуваa Вардар и Македонија (ВИДЕО)

На денешен ден пред две години се одигра легендарниот натпревар меѓу Вардар и Барселона од полуфиналето на Лигата на шампионите. Македонскиот тим со огромен пресврт во второто полувреме ја надомести негативата од седум голови и успеа да се пласира во финалето и мечот за титулата. Потсетете се на најубавите моменти од триумфот на Вардар со 29-27 над Барса....