Нацева за 24Ракомет ТВ: Кога влегов во „Кале“ пред финалето си реков – СЕГА ИЛИ НИКОГАШ…(ВИДЕО)

Капитенот на Кометал Ѓорче Петров, Гордана Нацева, го подигна трофејот во Лигата на шампионите пред 20 години и гордо се сеќава на тој 19 мај 2002 година. Таа откри интересни детали за денот на финалето против унгарскиот ХЕРЦ Ференцварош. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....