Стоилов во стилот на Дибиров си поигра со Монпелје (ВИДЕО)

Вардар имаше перфектно издание на гостувањето кај фаовризираниот Монпелје и славеше победа од 25:28. Сите играчи кои добија кои беа на теренот беа на висината на задачата и победата на Варадци е целосно заслужена. Еден од најефикасните на теренот беше Стојанче Стоилов која натпреварот го заврши со четири погодоци. Еден од головите беше исклучително важен и атрактивен, Стоилов прими топка од аголот од Дибиров и од крилна позиција го совлада противничкиот голман во поблискиот агол. Погледнете во продолжение...