Му симна зицер на Силва – Митревски има ТОП 5 одбрана на колото (ВИДЕО)

Машката репрезентација на Македонија загуби од Португалија со 29-23 во квалификациите за ЕП 2024 година, а еден од подобрите поединци на теренот беше голманот Никола Митревски. Тој симна неколку зицери на ривалот, а оној на Диого Силва, медиа тимот на ЕХФ го смести во ТОП 5 одбрани на колото. Погледнете....