Мотивираните металурзи со цепелин го „почестија“ Вардар (ВИДЕО)

Тимот на Металург го игра можеби најдоброто прво полувреме откако стартуваше суперлигашкиот плеј-оф. По првиот дел на мечот со Вардар, избраниците на Иван Марковски имаат реми, 15-15, иако можат да жалат со оглед на тоа што имаа предност и од три гола разлика, 15-12. Гол што вреди да биде одбележан е оној со цепелин во режија на Стефан Додиќ и Златко Хорват. Погледнете....