Митревски има „сто раце“ – двојна одбрана против екс соиграчот Јотиќ (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар водат на полувреме против португалскиот првак Порто со 13-12. Предноста можеше да биде и повисока доколку на гостинскиот гол не беше македонскиот репрезнтативец Никола Митревски, кој имаше двојна одбрана против поранешниот колега од Еурофарм Пелистер, Ловро Јотиќ. Погледнете...