Митревски е мајстор за пенали – им фати три на Чупиќ и Дибиров (ВИДЕО)

Порто загуби на гости кај Загреб, а една од светлите точки во редовите на португалскиот првак беше македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски. Тој запре осум удари на домашните ракометари, меѓу кои беа и три удари од пенал, на едни од најдобрите пеналџии - Тимур Дибиров и Иван Чупиќ. Погледнете....