„Мечките“ од Чехов беа кротки, но ги спакуваа сите бодови од Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Металург – Чеховски медведи (Лига на Европа)

Металург претрпе нов пораз во Лигата на Европа откако против Чеховски медведи одигра со резултат 32:37. Гостите беа во водство од почетокот на средбата и до крајот не го испуштија водството. Ракометарите на Металург се обидоа неколкупати да се вратат во натпреварот, но не успеаја. Единственото шпто им успеа беше да дојдат до негатива од два гола, но не и повеќе, па мораа да се помират со шестиот пораз во седум одиграни средби од Лигата на Европа.

Металург претрпе нов пораз во Лигата на Европа откако против Чеховски медведи одигра со резултат 32:37. Гостите беа во водство од почетокот на средбата и до крајот не го испуштија водството. Ракометарите на Металург се обидоа неколкупати да се вратат во натпреварот, но не успеаја. Единственото шпто им успеа беше да дојдат до негатива од два гола, но не и повеќе, па мораа да се помират со шестиот пораз во седум одиграни средби од Лигата на Европа. Најефикасен играч на Металург денеска беше Тарабокија со девет гола, а седум имаше младиот пивот Андреј Митиќ.