Мајстор си е мајстор – Дибиров опасен и како среден бек (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар играат против европскиот вицепрвак Алборг во третиот натпревар од Лигата на шампионите. Еден од погодоците што треба да се одбележат од првото полувреме е оној на Тимур Дибиров. Во финишот на првиот дел, тој покажа дека знае да биде опасен и како среден бек и постигна убав погодок...