Мајсторијата на Димитриоски меѓу најубавите голови во Асобал лигата (ВИДЕО)

Македонскиот интернационалец Димитар Димитриоски го има вториот најубав погодок во 12 коло од Асобал лигата. Левото крило во дресот на Ваљадолид постигна седум гола од осум обиди во триумфот над Чисне. Еден од нив беше ремек дело и заслужено си најде местото меѓу најубавите на колото...