Марсениќ за 24Ракомет ТВ: Убаво ми е кога доаѓам во Македонија, Битола секогаш е тежок терен (ВИДЕО)

По подолго време во Македонија се врати некогашниот пивот на Металург и Вардар, Мијајло Марсениќ. Српскиот репрезентативец и Фуксе Берлин славеа во Битола со 43-34 во дуел од Лигата на Европа и сега имаат три од три. Марсениќ вели дека е среќен што на кратко дојде во Македонија и вели дека му недостига Лигата на шампионите. Посакува повторно да заигра таму, но со германскиот тим. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот...