понеделник, декември 6, 2021

Марко Вујин распали од десет метри, ја искина мрежата на Мешков Брест (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар во овие моменти го играат натпреварот од првото коло во Лигата на шампионите против белорускиот првак Мешков Брест. На полувреме води домашниот тим со 12-10, а еден од најубавите погодоци беше оној на Марко Вујин, кој потсети дека во српскиот десен бек има се уште квалитет за играње на високо ниво. Тој распали од десетина метри и ја искина мрежата на Мешков Брест. Погледнете...