Мандалиниќ ги дигна битолчани на нозе – распали во мрежата на Вардар од десет метри (ВИДЕО)

На дербито помеѓу Еурофарм Пелистер и Вардар гостите имаа одлично водство на полувреме, но во продолжение домашните се вратија во игра. Пелистерци ппостигнаа неколку атрактивни голови, а особено атрактивен беше оној на Стипе Мандалиниќ кој распали од десетина метри и ја искина мрежата на вардаровиот гол. Погодокот може да го погледнете во следното видео....