Манасков потврди за 24Ракомет: Не останувам во Унгарија, не се враќам во Македонија! (ВИДЕО)

Левото крило Дејан Манасков возеше пет часа од Веспрем до Злин за да ги бодри неговите репрезентативни колеги на натпреварот против Чешка. Тој во изјава за 24Ракомет ги сподели неговите импресии по натпреварот, проговори за камбекот на ракометните терени, но и за изборот на новиот клуб. Погледнете ја изјавата во видео прилогот....