Лудо славје – ечеше „шампионе, шампионе“ од соблекувалната на пелистерци (ВИДЕО)

По киксот на Вардар кај Тиквеш, 32-32 и победата на Еурофарм Пелистер кај Охрид со 28-25, битолчани на едно коло до крајот на суперлигашките возбудвања ја обезбедија титулата. По 18 години, кога славеа Металург и Вардар, титулата се врати во Битола, а тоа пелистерци знаеја како да го прослават. Погледнете....