Лекција за младите, обврска за старите: Сите заедно за Македонија! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кој ја бодреше Македонија од трибините во „Борис Трајковски“ против Португалија?

Машката репрезентација на Македонија по осум години загуби на квалификациски натпревар на домашен терен. Португалците ги освоија бодовите по триумфот со 29-23 во дуел од квалификациите за ЕП 2024 година. Трибините во СЦ „Борис Трајковски“ не беа исполнети до последното место, но момците на Лазаров ја имаа поддршката од публиката, меѓу која се најдоа и познати фаци....