Лазаров за 24Ракомет ТВ: Треба да работиме многу за да го достигнеме тоа што го посакуваме сите (ВИДЕО)

Машката репрезентација на Македонија се пласираше на Европското првенство во Германија во 2024 година откако ја победи селекцијата на Турција со 30:27. Селекторот на Македонија, Кире Лазаров, посочи дека само колективно и со добра стратегија нашата репрезентација би можела да има добар настап на Светското првенство. Лазаров се надева и на среќна ждрепка за подобар пласман на големото натпреварување. Целосната изјава на македонскиот селектор може да ја погледнете на видеото во продолжение...