Кој е поголем мајстор: Дејан Манасков или Тимур Дибиров? (ВИДЕО)

Соиграчите од Вардар од сезоната 2015/2016, Дејан Манасков и Тимур Дибиров во последните сезони се конкуренција и во Лигата на шампионите и во СЕХА лигата. Се работи за двајца одлични ракометари на позицијата лево крило кои се докажаа многупати на терените. Тие се најдоа во изборот на СЕХА лигата, каде што прашуваат кој од нив е подобар на теренот односно кој е поголем мајстор.