Кој е кралот на ударите од далечина – Циндриќ, Јотиќ, Борозан…(ВИДЕО)

Медиа тимот на регионалната СЕХА лига во недостиг на натпревари ги потсетува навивачите на најдобрите потези, одбрани, погодоци...во последното видео можете да ги видите најдобрите погодоци од голема далечина во последните неколку сезони. Меѓу другите тука се головите на Халил Јагањац кога играше за Металург против Татран Прешов, на Лука Циндриќ кога играше за Вардар против Нексе, како и оној на Ловро Јотиќ во дресот на Еурофарм Пелистер против истиот ривал...