Кизиќ-шоу за перфектно збогум со Вардар (ВИДЕО)

Еден од играчите што си заминуваат од Вардар оваа сезона е голманот Марко Кизиќ. Чуварот на мрежата не добиваше голема минутажа сезонава и се реши матичниот клуб да го замени со Еурофарм Пелистер. Тој имаше перфектно збогум со Вардар, откако на последниот натпревар со Металопластика во регоналната СЕХА лига забележа 17 одбрани. Погледнете дел од нив....