Како Хрватот Јотиќ се снаоѓа со македонските јадења (ВИДЕО)

Хрватскиот интернационалец Ловро Јотиќ од оваа сезона ги брани боите на македонскиот вицепрвак Еурофарм Работник и се покажува како одлична инвестиција.

Тој е еден од најдобрите стрелци во тимот на Стевче Алушовски и во ЛШ и во СЕХА лигата, а медиа тимот на регионалната конкуренција направи интересно видео со него и со Никола Митревски.

Погледнете во видео прилогот колку Јотиќ ги познава македонските јадења, а што знае Митревски за хрватската храна…