Како Дибиров заврши на шиење во болница (ВИДЕО)

Тимур Дибиров предвреме го заврши натпреваро меѓу Магдебург и ППД Загреб во Германија, откако на самиот почеток на второто полувреме му беше пукната аркадата и мораше да замине на шиење. Домашниот пивотмен Лукас Мајстер при постигнување гол со глава удри во аркадата на Дибиров кој остана да лежи, и потоа со крвава газа замина на клупата. До крај на средбата Русинот не се врати во игра....