Избран е голот на сезоната во Германија – постигнат е во Петтата регионална лига! (ВИДЕО)

Германските љубители на ракометот го избраа голот на сезоната, а во конкуренција беа погодоци од сите натпреварувања. Изненадувачки повеќе од половина гласови доби погодокот на Осама Лајнеф од петтолигашот Олпе, кој беше постигнат од слободен удар. Погледнете...