Заврши мундијалскиот сон, за големо натпреварување ќе почекаме уште една година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија – Романија жени 21-04-2021

По поразот од 11 голови разлика, 33-22, од Романија во првиот бараж натпревар за Светското првенство, женската репрезентација на Македонија загуби и на домашен терен со 20-35. Романките ги казнуваа сите грешки на нашите репрезентативки и полека ја градеа високата позитива. Настапот на Мундијалот во Шпанија ќе остане само сон, а постот од настапите на големи натпреварувања ќе го прекинеме следната година, кога ќе бидеме домаќини на ЕП заедно со Словенија и Црна Гора.