понеделник, јануари 29, 2024

Ечеа вардарови песни во Скопје, ракометарите славеа со Комити (ВИДЕО)

Вардар славеше во Битола против Еурофарм Пелистер со 26-23 и се најде на чекор до одбрана на титулата во Суперлигата. По враќањето во Скопје, синоќа, вардарци беа пречекани од своите навивачи пред „Јане Сандански“ и заедно го прославија успехот. Погледнете каква беше атмосферата....