„Ер Струга“ леташе по теренот – сите погодоци на Костески против Чиле (ВИДЕО)

Македонија го победи Чиле со 32-29 и обезбеди место во главната рунда на Мундијалот во Египет, а еден од најдобрите поединци на теренот беше десното крило Ненад Костески. Тој за едно полувреме успеа да даде пет гола од шест обиди и покажа дека ќе биде еден од лидерите на теренот во иднина. Погледнете ги сите погодоци на „Ер Струга“...