понеделник, јануари 17, 2022

„Ер Струга“ леташе во Линц – сите 12 голови на Никола Костески против Грац (ВИДЕО)

Интернационалецот од Македонија, Никола Костески имаше забележителен настап и постигна 12 гола за својот Линц во победата од 34:32 на дуелот против Грац во австрискиот шампионат. Костески беше најефикасен со 12 гола и заслужено ја однесе наградата МВП на натпреварот. Погледнете ги сите негови погодоци....