ЕП оди во архива, следна цел за македонските „лавици“ ќе биде Мундијалот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

makedonija 23:31 romanija

Репрезентацијата на Македонија во последното 3. коло од групната фаза на Европското првенство беше поразена од Романија со 31:23 и го заврши настапот на континенталниот собир. Нашите репрезентативки одиграа храбро во првиот дел, но не беа наградени за тоа. Следен предизвик за македонските „лавици“ ќе биде баражот за Мундијалот во 2023 година, а ривалот ќе го дознаеме на 19 ноември.