Еден, ама вреден: Како Маркоски го сруши Тиквеш во последната секунда (ВИДЕО)

Тимот на Металург прослави минимална победа над Тиквеш со 28-27, откако дефанзивецот Велко Маркоски постигна погодок во последната секунда. Тој своевремено играше во напад како лев бек, а сега се потсети на тоа време и единствениот негов погодок на мечот беше вреден три бода, кои го оставија Металург во игра за плеј-оф. Погледнете...