Дуелот Македонија – Црна Гора од поинаков агол (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија vs Црна Гора од поинаква перспектива (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонија загуби од Црна Гора 24-28 во вториот дуел на Европското првенство во Унгарија и Словачка. Нашите ракометари беа само бледа копија од првиот натпревар на овој турнир и заслужено заминуваат назад за Македонија по утрешниот дуел со Данска. Можеби немаше блесоци но имаше интересни моменти кои може да ги погледнете од поинаков агол.