Дејвис за 24Ракомет ТВ: Правевме многу грешки, но верувавме дека може да победиме

Вардар го освои 15. трофеј во Купот на Македонија, откако во драматичен натпревар славеше против Еурофарм Пелистер со 23-22 со погодокот на Филип Талески. Стратегот на „црвено-црните“, Давид Дејвис, вели дека неговиот тим верувал и тој самиот верувале во победа и покрај големата негатива што ја имаа во текот на мечот. Погледнете ја неговата изјава...