Дабевска за 24Ракомет ТВ: Преубаво е да играш пред твои луѓе (ВИДЕО)

Женската репрезентација на Македонија загуби од Романија со 31-23 во третото коло на Европското првенство и ги заврши настапите. Пивотот Сања Дабевска вели дека е прекрасно чувството да се игра пред домашна публика на големо натпреварување и се надева на подобри изданија во иднина. Целосната изјава погледнете ја во видео прилогот....