Го видовте кошаркарот од Вардар? Како Дибиров забива во НБА стил! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите стрелци во европскиот шампион Вардар, Тимур Дибиров, ги покажа и своите кошаркарски вештини. Погледнете како Русинот со македонски пасош успеа да забие во НБА стил....