Голем гест на Душебаев – му се „поклони“ на Емил Нилсен (ВИДЕО)

Голем гест направи тренерот на Келце, Талант Душебаев. И покрај елиминацијата на неговиот, Шпанецот на прес конференцијата по натпреварот му упати честитка на данскиот голман Емил Нилсен и истакна дека токму чуварот на мрежата на Нант ја направил клучната разлика. Тој беше најзаслужниот што Нант го доби двомечот со полскиот првак, а на вчерашниот дуел забележа 17 интервенции...