Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Јуниор КВ – Астраион (ЛИНК)

Јуниор Кисела вода ќе биде фаворит на овој дуел против струмичани кои во пролетниот дел од сезоната влегоа со многу подмладен состав. Дефинитивно тука тимот на Астраион тешко ќе може до изненадување, па затоа предноста оди на страната на домашниот состав. Ова ќе биде средба само за надминување и освојување на бодови кои нема да донесат многу бидејќи тимовите се во долниот дел на табелата. Средбата се игра во салата во ОУ „Круме Кепески“ во Скопје, а почетокот е од 16 часот.