Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Феникс АМС – Кузман Вардар (ЛИНК)

Натпреварот меѓу екипите на Феникс АМС и Кузман Вардар од 4. коло во Групата А од Супер женската лига ќе биде одигран денеска. Овој дуел е застанат и со него ќе биде комплетирано 4. коло. Средбата се игра во Битола во салата „Боро Чурлевски“ со почеток во 16 часот.