понеделник, јануари 24, 2022

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Тиквеш – Охрид (ЛИНК)

Тимовите на Тиквеш и Охрид се во трка за плеј-оф, а иако има уште доста до крајот на регуларниот дел од сезоната, сепак, ќе треба да се одработи најдобро што може на секој дуел и секој бод е максимално важен. Тиквеш на свој терен ќе биде фаворит на хартија, но ќе треба тоа да се потврди и на теренот така што јасно е дека ќе мора да се одработи најдобро што може за да се дојде до бодовите. Охрид секако ќе бара шанса за победа, па сигурно ќе биде многу интересно. Средбата се игра од 19 часот во салата „Јасмин“ во Кавадарци.