Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Работнички – КЛ 7 (ЛИНК)

Екипите кои се во трка по опстанок во Супер машката лига денеска имаат и куп пресметка. Работнички против КЛ 7 е вториот дуел од Групата А, па може да се очекуваат доста возбудувања и надигрување меѓу составите кои се меѓу кандидатите за опстанок. Тука е тешко да се даде фаворитска улога на некого и дефинитивно предноста не оди за никого. Сосема извесно е дека ова ќе биде израмнета средба и тука нијанси може да одлучат за победникот. Почетокот на натпреварот е предвиден за 16:30 часот.