Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Прилеп – Младост (ЛИНК)

Ова треба да биде дерби дуел во плеј-аут групата од Супер машката лига каде што сосема извесно ќе има големо надигрување бидејќи бодовите се потребни и за едниот и за другиот состав. Прилеп како домаќин ќе се обиде да дојде до три бода, но Младост покажа дека има квалитет за да се бори со секого и оттаму ова ќе биде натпревар на кој сигурно ќе има што да се види на теренот. Почетокот на средбата е 16:45 часот, а се игра во салата Р. Р. Ричко во Прилеп.