Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот ЖРК Чаир – ЖРК Гевгелија (ЛИНК)

Екипите на Чаир и Гевгелија ќе го отворат 4. коло од групата А во Женската лига. Чаир ќе биде домаќин на овој натпревар кој се игра порано бидејќи видекондов скопскиот тим ќе настапува во Европскиот куп. Чаирчанки се големи фаворити на овој дуел и се очекува да ја продолжат победничката серија во новата сезона. Натрепварот можете да го гледате во живо на следниот линк.