Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Еурофарм Пелистер 2 – Тиквеш (ЛИНК)

Еурофарм Пелистер 2 е во чекор со првиот тим и има пет победи од шест одиграни средби досега, па денеска ќе има тест на кој ќе треба да одговори бидејќи следува интересен дуел против Тиквеш. Денеска ќе има надигрување и ова може биде доста интересен дуел. Се игра во „Боро Чурлевски“ во Битола. Почнува во 18:30 часот.