Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Галичанка – Куманово (ЛИНК)

Ракометарките на Куманово вечерва го започнуваат настапот на европска сцена во ЕХФ Купот. Ривал на македонскиот претставник е украинскиот првак Галичанка Лвов. Првиот дуел меѓу овие два тима се игра од 18:00 часот, а може да го следите на линкот во продолжение...