Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите на Ф4 за пионерки (ЛИНКОВИ)

НАТПРЕВАР ЗА 3. МЕСТО

СКОПЈЕ 2020 – СТРУЖАНКА

ФИНАЛЕ

ДЕСПИНА – ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК

Екипите кои се на завршниот турнир за пионерки ги одигруваат последните средби и им останаа уште битката за 3. место и за титулата. На турнирот кој се игра во Скопје први на терен излагаат Скопје 2020 и Стружанка на дуелот за утешното 3. место, додека Деспина и Ѓорче Петров потоа ќе се соочат во битката за трофејот.