Георгиевски за 24 Ракомет ТВ: Чуден е овој период, кога Лазаров е покрај теренот (ВИДЕО)

Еден од поискусните во овој состав на Македонија, Гоце Георгиевски има свое видување за играта која беше прикажана на теренот против составот на Словенија на стартот од Европското првенство, а тој вели дека уште му е чудно кога ќе види дека Кире е покрај аут линијата и дека не е на теренот со своите колеги. Сепак, и како селектор Лазаров одлично ги води момците, па се очекува да биде уште подобро. Комплетната изјава погледнете ја во видеото.