четврток, октомври 21, 2021

Вујовиќ: Пелистер играше одлично, но публиката уживаше во нашата победа (ВИДЕО)

Тренерот  на Вардар, Веселин Вујовиќ е задоволен од прикажаното на дуелот против Еурофарм Пелистер и победата од 29:25, а после натпреварот коментираше за она што беше прикажано. После средбата тој пред камерата на 24 Ракомет коментираше за прикажаната игра, атмосферата, противникот и за моментот дека денеска не можеше да смета на комплетниот тим. Комплетната изјава на тренерот на „црвено-црните“ можете да ја погледнете во видеото.