Величковска за 24Ракомет ТВ: Го заслуживме трофејот, голема е среќата (ВИДЕО)

Тимот на Куманово по пауза од три сезони го освои трофејот во Купот на Македонија со триумфот над Вардар со 32-31. Една од поискусните во екипата на Куманово, Габриела Величковска, беше меѓу најдобрите стрелци во победничката екипа. Искусната ракометарка, која неколку сезони мина и во Франција, ги сподели своите впечатоци по добиената битка со Вардар. Целосната изјава на Величковска може да ја погледнете на видеото во продолжение...