Ваков гол не сте виделе – „сув лист“ во „ватерполо“ стил (ВИДЕО)

На натпреверот од хрватскиот шампионат меѓу Кока Вараждин и Бјеловар, гостинскиот пикер Мирна Гашпаровиќ постигна погодок што ретко се гледа на ракометните терени. Иако во прв момент се чинеше дека таа нема да ја заврши акцијата, сепак успеа да лобува од свртување и од седум метри и постигна гол со „сув лист“ во „ватерполо“ стил. Погледнете....